СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

RILASTIL SUN компактен крем BRONZE 03/SPF50+

brands

SKU: RLSTL-32

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: RLSTL-32 Категории: , ,

Опис

Rilastil Sun System PPT Of Color Corrector SPF 50+

Тајната на неговиот успех е наречена PPT-Photo Protection Therapy, вистинска дерматолошка терапија која ја проучува Риластил, заштитен знак симбол на безбедност и сигурност, за спречување и лекување на оштетување на кожата attinicidella преку специфичен крем за сончање.

Компактна подлога, со високата моќ на прикривање, кремаста и лесна за нанесување. Достапен во три нијанси: бронзена, доре и беж.

КАРАКТЕРИСТИКИ Маскирај ги несовршеностите на кожата како што се бенки, лузни, витилиго, акни. Обезбедува широк спектар заштита од UVA-UVB зрачење (многу висока заштита)

Го спречува почетокот на сончевите изгореници

Го спречува создавањето дамки на кожата

Ја заштитува убавината на кожата и од предвремено стареење на клетките (Про-ДНК комплекс)

Ја изедначува бојата на лицето, давајќи „абронзатурнатурален ефект“

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА Со помош на специјалниот сунѓер содржан во пакувањето, applicareil произведен најмалку 30 минути пред изложување на сонце, партендодален центар на лицето и замаглување на бојата нанадвор, regolandonea интензитет на задоволство.

ИНДИКАЦИИ сите типови на кожа во случај на несовршености на кожата нежна и многу чувствителна на изложување на сонце во случај на интензивно сончево зрачење ПЛУС

Водоотпорни Само физички филтри без парфем некомедогени

Сончеви антиеритеми сунѓер без латекс дерматолошки тестирани микробиолошки тестирани

Тестирано за никел, кобалт, хром , Паладио и Меркур * *

Секој помалку од еден дел на милион.

Мали количини може да бидат одговорни за сензибилизација на кожата.

Достапен во големина од 10 гр.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди