СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

SALAPON таблети x 30

brands

SKU: VEM-11

620 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

За третман на атопичен дерматитис и дисбиоза од различни причини.
Врз основа на 355 mg хидролизиран лигнин и 120 mg лактулоза.

Хидролизираниот лигнин е ентеросорбент. Оралните цревни адсорбенти се супстанции за орална администрација кои минуваат низ цревата (не се апсорбираат) каде што врзуваат (адсорбираат) различни супстанции.

Лактулозата е пребиотик – влакно што не може да се вари, поминува низ тенкото црево несварено и се ферментира кога ќе стигне до дебелото црево. Овој процес на ферментација храни колонии на корисни бактерии (вклучувајќи ги и пробиотските бактерии) и помага да се зголеми нивниот број, што директно се однесува на подобро здравје и намален ризик од разни болести.

ЛИГНИН е природен ентросорбент, кој е производ на кисела хидролиза на дрвото. Капацитетот на сорпција на лигнинот е 1000 пати поголем од капацитетот на сорпција на активниот јаглерод. ЛИГНИН е сорбент со широк спектар на активности.

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SALAPON таблети x 30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди