СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

SELITOP таблети x40

brands

SKU: VEM-12

810 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

SELITOP е храна за посебни медицински намени која содржи селенометионин (L-селенометионин) во доза од 200 mcg.

Л-Селенометионин е органски најдобро апсорбирана форма на селен.

Примената на оваа формула комбинира неколку предности:

 • зголемена усогласеност;
 • апликација без вода или други течности еднаш дневно;
 • примена кај луѓе кои имаат потешкотии при голтање;
 • брзо распаѓање за неколку секунди;
 • побрза и поголема апсорпција;
 • пријатен вкус на лимон;
 • не содржи глутен и лактоза;

Селенот е суштински микронутриент со различни важни функции за човековото здравје.

Селенот е од витално значење за широк спектар на биохемиски процеси со клучна улога во одржувањето на имуноендокрината, метаболичката и клеточната хомеостаза.

Ниските нивоа на селен се поврзани со сериозни хронични состојби како што се:

 • болести на тироидната жлезда;
 • коронарна болест;
 • астма;
 • дијабетес;
 • тумори;

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SELITOP таблети x40”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди