СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

SINOMARIN Природен назален деконгестив за возрасни, 125 мл

SKU: SNM-05

450 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Sinomarin Adults – Медицинско помагало, 100% природен, клинички докажан назален деконгестив (одзатнувач на носот).

 • Идеален за деца над 6 години и возрасни.

Sinomarin® е хипертоничен раствор од морска вода (2,3% NaCl), богат со корисни состојки од морето (минерали и елементи во трагови). Sinomarin® ja ослободува назалната конгестија и синусниот притисок по природен пат на осмоза. Исто така Sinomarin® Ги чисти назалните празнини, елиминирајки ги акумулираниот мукус, крусти, прашина, нечистотии, аерозагадувачи, алергени и инфективни агенси. Дополнително помага во навлажнување на назалната мукоза. Морската вода кој се употребува во Sinomarin® е собрана од Cancale Bay брегот на Brittany Франција.

Sinomarin® не содржи лекови, конзерванси и хемиски додатоци. Sinomarin® може да се употребува сам, како природна алтернатива на медикаментозните деконгестиви (локални кортикостероиди, антихистаминици, вазоконстриктори), или во комбинација со нив за да ја зголеми нивната ефикасност. Така што помага да се намали времето на употреба на медикаметозните третмани, и може да доведе до намалување на вкупниот внес на лекови.

Својства:

 • Ја ослободува назалната конгестија, така што го намалува едемот од носната празнина (по пат на осмоза)
 • Ја разводнува мукозната секреција, правејки полесно да се исфрли
 • Помага во обновување на природната функција на назалната мукоза
 • Ги чисти носните празнини од акумулираниот мукус, крусти, прашина, честички, алергени и инфективни агенси
 • Ја навлажнува назалната мукоза и го ублажува назалното сушење.

Sinomarin® го подобрува квалитетот на живот, ублажувајќи ги симптомите поврзани со назална конгестија (пр. чешање на носот, кивање, настинка, синусен и ушен притисок, вознемирувања при спиењето).

 • Погоден за време на бременост и доење

Sinomarin® се препорачува за:

 • Сите случаи на назална и синусна конгестија пр. ринитис (инфективен или алергиски), синузитис: од настинка и грип
 • Во случаеви каде медикаментозните деконгестиви се контраиндицирани (пр. бременост, доење, тироидни нарушувања, висок крвен притисок, срцеви проблеми, диабетес)
 • Да ја подобри ефикасноста на медикаментозните деконгестиви и да ја намали нивната употреба
 • За профилакса на назални и секундарни ОРЛ инфекции и компликации пр. отитис
 • Да го подобри опоравувањето после едноназална операција
 • За секојдневна хигиена (пр. во загадена средина)
 • За хидратација во суви околини

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SINOMARIN Природен назален деконгестив за возрасни, 125 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди