СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

STREPSILS Лимон без шеќер 16 пастили

SKU: STR-03

300 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Секоја пастила Стрепсилс содржи комбинација од два антисептика. Наменети за олеснување на симптомите при инфекција на усната празнина и грлото. Овие состојки се благи антисептици кои ги убиваат бактериите поврзани со инфекциите на усната празнина и грлото.

При растопување на пастилите активните состојки дејствуваат на болното место и ја ублажуваат болката и непријатностите при инфекции на усната празнина и грлото.

Секоја Стрепсилс ментол и еукалиптус пастила содржи:

 • 2.4-Dichlorobenzyl alcohol       1.2 мг
 • Amylmetacresol                         0.6 мг

Овој производ содржи изомалт и малтитол кои може да имаат лаксативен ефект.

Употреба: За перорална употреба.
Возрасни, деца постари од 6 години и постари лица: Една (1) пастила полека се растопува во уста на секои 2-3 часа.
Максимална доза е 12 пастили за 24 часа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “STREPSILS Лимон без шеќер 16 пастили”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди