СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

STREPSILS Мед и лимон 24 пастили

SKU: STR-01

300 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Секоја пастила Стрепсилс содржи комбинација од два aнтисептика. Наменети за олеснување на симптомите при инфекција на усната празнина и грлото. Овие состојки се благи антисептици кои ги убиваат бактериите поврзани со инфекциите на усната празнина и грлото.

При растопување на пастилите активните состојки дејствуваат на болното место и ја ублажуваат болката и непријатностите при инфекции на усната празнина и грлото.

Секоја Стрепсилс мед и лимон пастила содржи:

2.4-Dichlorobenzyl alcohol 1.2 мг
Amylmetacresol 0.6 мг

 

Помошни супстанции: мед, винска киселина, масло од пеперминт, масло од лимон, боја quinoline yellow, течна сахароза, течна глукоза, вода.

Употреба: За перорална употреба.
Возрасни, деца постари од 6 години и постари лица: Една (1) пастила полека се растопува во уста на секои 2-3 часа.
Максимална доза е 12 пастили за 24 часа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “STREPSILS Мед и лимон 24 пастили”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди