СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

STREPSILS Плус, 16 пастили

SKU: STR-04

300 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Стрепсилс Плус пастилите се користат за симптоматско олеснување на болка при инфекции на уста и грло.

 • Моќен анестетик кој брзо ја намалува болката во грлото
 • Комбинација на антисептици кои се борат против бактериите кои предизвикуваат инфекцииСекоја  пастила содржи активни состојки:
  амилметакрезол 0.6 мг
  2.4-дихлоробензил алкохол 1.2 мг
  лидокаин хидрохлорид 10 мг

  Помошни состојки: винска киселина, натриум сахарин, левоментол, масло од питомо нане, масло од анасон, боја quinoline yellow, боја indigo carmine, течна сахароза и течна глукоза.
  Една пастила содржи 1.0 гр глукоза и 1.5 гр сахароза.

  Употреба: За локална употреба во уста.
  Возрасни, постари лица и деца над 12 години: Една (1) пастила полека се растопува во уста на секои 2 часа, по потреба.
  Да не се земаат повеќе од 8 пастили во тек на 24 часа. Не се препорачува за деца помали од 12 години.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “STREPSILS Плус, 16 пастили”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди