СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

SUNBRELLA SPF 50+ sun protection cream dry and normal skin, 50ml

brands

SKU: DRMD-75

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: DRMD-75 Категорија:

Опис

Формулиран специјално за заштита на чувствителната сува и нормална кожа.

4 RAYS SPECTRUM PROTECT – систем на заштита со широк спектар кој ги распрснува и ги рефлектира UV зраците, ја апсорбира енергијата на сончевата светлина и ги неутрализира енергијата на видливо светло и инфрацрвено зрачење. Иновативен филтер комплекс, кој обезбедува ефективна и долготрајна заштита на кожата од оштетување предизвикано од UV, VL и IR зрачење.

Physavie® – патентирана состојка со иновативни карактеристики што се користат во формулата на кремот:

• ги намалува негативните ефекти на IR (инфрацрвено) зрачење, што предизвикува кожата да се загрее (над 40°C), што резултира со деградација на протеините и зголемен ризик од неопластични лезии.

• има антиинфламаторни својства.

• ја зголемува биосинтезата на колагенот со што се заштитува кожата од фотостареење и термичко стареење.

• го стимулира производството на ензими во кератиноцитите, кои ги намалуваат слободните радикали, кои се појавуваат како резултат на изложеноста на видлива светлина.

Благодарение на екстрактот од алги и комплексот на микронутриенти како цинк, магнезиум, манган и калциум во формулата, кремот ја навлажнува кожата и ја спречува нејзината дехидрираност.

> Не содржи бои > Ја заштитува ДНК на клетките на кожата > Обезбедува оптимално ниво на хидратација на кожата

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: заштита од UV, VL и IR зрачење за сува и нормална кожа, при изложување на сонце.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: нанесете рамномерно на кожата најмалку 15 минути пред изложување на сонце. Повторете ја апликацијата често, особено по контакт со вода.

Дури и кога користите заштита од сонце, не се препорачува продолжено изложување на сонце.

ХИПОАЛЕРГЕН СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди