СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

SYNERGY Relaxin таблети x30

brands

SKU: SNRG-27

1.030 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Relaxin е комплекс од неколку компоненти кои во организмот учествуваат во синтезата на невротрансмитерите серотонин и допамин.

Идеалниот баланс и нормалните нивоа на серотонин и допамин во организмот се неопходни за нормалната психичка состојба на човекот. Секое отстапување, може да доведе до сериозни последици. На пример, зголемен серотонин заедно со намалениот допамин доведува до високи нивоа на стрес и анксиозност. Намалување на нивото на серотонин, води до зголемување на стравот и намалување на когнитивната функција (како што е способноста за проценка на ситуации).

Намалениот серотонин може да предизвика зголемување на импулсивното однесување (алкохолизам, прејадување итн), а во комбинација со намален допамин може да резултира со големи промени во расположението и депресија.

Relaxin содржи 5-HTP од Griffonia sinplificata, витамин Б6, тирозин,глутамин, тианин, триптофан, SAM-e ( S-аденозилметионин). Сите учествуваат во синтеза на невротрансмитерите серотонин и допамин.

Предности на Synergy RelaX’in:

 • Природна поддршка на расположението
 •  Содржи природен 5-HTP од Griffonia Simplicifolia и активен витамин Б6
 • Идеален сооднос во комплексот од тирозин, глутамин, тианин, триптофан и SAM-e (S-аденозилметионин)
 • Таблети со продолжено ослободување (овозможува дејствување на активната компонента во текот на целиот ден)
 • Произведено во САД со GMP сертификат
 • Не содржи пченица, глутен, погоден за вегани

Состав:

 • L-5-HTP (5-хидрокситриптофан од Griffonia Simplicifolia)100 мг
 • Витамин Б6 (Пиридоксин хидрохлорид) 3 мг,
 • Заштитен микс (Л-тирозин; Л-глутамин; Л-тианин; Л-триптофан; САМ-e/С-      аденозилметионин)100 мг

Производителот е одговорен за составот на производот. Поради можноста за потенцијални промени во составот препорачуваме повторно да го проверите директно на неговото пакување.

Употреба: една до две (1-2) таблети дневно, по оброк

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SYNERGY Relaxin таблети x30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди