СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Synosteo ќесички x 30 ќесички – цена на парче

brands

SKU: VEM-13

39 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Состав:

-Kalcijum (citrat 500mg + laktat 300mg) 800mg
-Vitamin D3 (holekalciferol) 20μg
-Vitamin K2 (menahinon) 45μg

Има пријатен портокалов вкус – многу од постоечките формулации немаат пријатен вкус и не можат да се толерираат од пациентите.
Содржи витамин К2-7 – витаминот К2 го спречува формирањето на артериска калцификација и го подобрува здравјето на коските со зголемување на коскената маса и намалување на загубата на коскената маса (преку остеокалцин карбоксилација).
Се прави без глутен и лактоза.
Може да се користи како монотерапија кај остеопенија или остеопороза или како комбинирана терапија во третманот на остеопороза со други лекови.
Повеќето додатоци на калциум содржат калциум карбонат. Оваа форма на калциум не е сварлива и мора да се внесува со храна.

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Synosteo ќесички x 30 ќесички – цена на парче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди