СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

URIAGE AGE PROTECT MULTI-ACTION FLUID SPF30/ 40ml

ден

Нема залиха


Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Оваа лесен флуид што ја усовршува кожата делува и на знаците на стареење и на секојдневните агресии кои ја оштетуваат кожата: сина светлина, УВ зраци, загадување, стрес, замор…

Збогатена со SPF30 UV заштита и адстрингентни активни состојки, кожата е заштитена и големината на порите се намалуваат, оставајќи ја кожата совршено мазна.

Ги спречува и коригира знаците на стареење

Ја намалува појавата на фини линии и брчки, се бори со губење на цврстината и недостатокот на дебеличка, помага во спречување на темни дамки и ја враќа виталноста и сјајот на кожата.

Ја заштитува кожата Кожата е заштитена од загадување и штетни ефекти од сина светлина или УВ, благодарение на нашиот патент Blue Light Barrier* и УВ филтри.

Ги затегнува порите Целулоза и адстрингентна активна состојка за матизирачки ефект и зголемено дејство на затегнување на порите.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди