СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

URIAGE BARIESUN GOLD SPF50 тонирана крема 50ml

brands

SKU: URIAGE-223

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: URIAGE-223 Категорија:

Опис

URIAGE BARIESUN GOLD SPF50

Овој затемнет крем обезбедува многу висока заштита од UVA/UVB и го спречува сушењето на кожата. Неговата формула која се топи и не е мрсна природно го изедначува тенот и ја подобрува кожата со моментален здрав сјај. Т

екстура на сув допир од новата генерација: непосредна апсорпција и ефект против сјај, гарантирано! Заштитува од УВ зраци Неговиот комплекс за филтрирање, во комбинација со витамин Е и дериват на витамин Ц, нуди многу висока заштита од UVB, UVA и слободните радикали. Го подобрува тенот

Неговите затемнети пигменти природно го изедначуваат тенот, истовремено обезбедувајќи оптимална покриеност.

Резултати 95% на задоволство за тоа како производот го изедначува тенот Употребете го тестот на Златната нијанса спроведен во текот на 28 последователни дена (апликација двапати дневно) на 22 волонтери.

Активни состојки Uriage термална вода UVA-UVB SPF50+ комплекс за филтрирање Дериват на витамин Е и витамин Ц Затемнети пигменти

Матификувачки прашоци Некомедоген водоотпорен

Тестиран под дерматолошка контрола

Совети Пред изложување, нанесете доволно производ за да ја покриете изложената површина, на пример еквивалент на една кафена лажичка за лицето и вратот.

Користењето помалку производ ќе го намали нивото на заштита.

Повторно нанесувајте редовно, особено по потење, пливање или сушење со пешкир.

Иако сте добро заштитени, намалете ја изложеноста колку што е можно повеќе.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди