СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

URIAGE BARIESUN KIDS SPF50+ млеко 100ml

brands

SKU: URIAGE-227

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: URIAGE-227 Категории: , ,

Опис

URIAGE BARIESUN KIDS SPF50

Многу висока заштита благодарение на новиот заштитен комплекс со само 3 заштитни филтри кои штитат од UVA и UVB зраци, со Uriage термална вода и хидратантни состојки кои го спречуваат сушењето на кожата и долготрајна заштита од слободните радикали.

Немрсни и течни текстури, лесно се нанесуваат и брзо се апсорбираат.

Се препорачува за луѓе со многу светла кожа, како и за луѓе кои се чувствителни на сонце.

Пред изложување, нанесете доволна количина на површината на кожата изложена на сонце (на пример, нанесете една кафена лажичка за лицето и вратот).

Недоволната количина го намалува нивото на заштита.

Постапката повторувајте ја неколку пати на ден, особено по потење, пливање или бришење.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди