СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

URIAGE BARIESUN Mat FLUID SPF50+ 50ml

brands

SKU: URIAGE-232

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Uriage Bariesun Mat Fluid SPF50+ е идеален крем за сончање за комбинирана до мрсна кожа. Неговиот комплекс на филтри обезбедува многу висока заштита од UVA и UVB зраците, а Licorice extract и средствата за матирање гарантираат ефект без сјај во текот на денот.

Течната текстура овозможува брза апсорпција, а Uriage Water Thermal обезбедува континуирана хидратација. Карактеристики Текстура: течност; Проблеми со кожата: изложување на сонце;

Време на примена: пред изложување на сонце;

Возраст: 12+;

Тип на кожа: комбинирана до мрсна кожа;

Главни придобивки: ја штити кожата од УВА и УВБ зрачење и слободните радикали и го регулира производството на себум;

Формулиран без: алкохол.

Главни состојки Термалната вода Uriage ја навлажнува кожата;

Балансираниот анти-УВА/УВБ филтер комплекс ја штити кожата од УВА и УВБ зрачење;

Екстрактот од сладунец има себорегулаторно дејство;

Средствата за матирање даваат долготраен ефект на матирање.

Како да се користи Нанесете Uriage Bariesun Mat Fluid SPF50+ на лицето и вратот пред изложување.

Повторно нанесувајте редовно, особено по пливање, сушење со пешкир и потење.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди