СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

URIAGE BARIESUN SPF50+млеко 200ml

brands

SKU: URIAGE-234

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: URIAGE-234 Категорија:

Опис

Млекото за сончање Uriage Bariésun комбинира комплекс на филтри со високи перформанси и два дерматолошки патенти за заштита на кожата, спречување на оштетување на клетките и фотостареење предизвикани од UVA, UVB и сина светлина.

Термалната вода Uriage содржана во составот Bariésun ја штити кожата од штетните ефекти на сонцето. Кожната бариера се зајакнува и ДНК е ефикасно заштитена од агресија предизвикана од УВ зрачењето.

Новиот модерен комплекс на филтри обезбедува многу висока заштита од УВ зрачење.

Нега со докажана фотостабилност и продолжена UVB-UVA покриеност.

Млекото е збогатено со акваспонгини и термална вода Uriage обезбедува интензивна заштита од дехидрација на кожата.

Млекото има течна, немрсна и пријатна миризлива текстура.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди