СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6256 ПРОИЗВОДИ
Навигација

URIAGE DEPIDERM SPF50+ Крем за нега на темни дамки 30ml

brands

SKU: URIAGE-284

1.390 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

URIAGE DEPIDERM SPF50+  Крем за интензивна нега на темни дамки 30ml.

-За сите типови кожа
-86% поунифициран тен
-Без мирис
-Некомедоген
-Дерматолошки тестиран
Кремот помага во превенција на повторното појавување на темни дамки на кожата и ги заштитува областите зафатени од одредени дерматолошки процедури.

Состав: Aqua (Water, Eau), Dicaprylyl Carbonate, Мethylene Bis-benzotriazolyl Tetramethyl Butylphenol [nano], Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Silica, Triacontanyl PVP, Glycerin, C20-22 Alkyl Phosphate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Maltodextrin – Butylene Glycol, Glycyrrhetinic Acid, Glucose, Xanthan Gum, Coco-Glucoside, Sucrose Dilaurate, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Coconut Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Tocopheryl Acetate, o-Cymen-5-OL, Sodium Cocoyl Glutamate, Trehalose, Propylene Glycol, Pisum Sativum Extract (Pisum Sativum (Pea) Extract), Citric Acid, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Spirulina Platensis Extract, Polyquaternium-51.

Дополнителни информации

brands

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE DEPIDERM SPF50+ Крем за нега на темни дамки 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди