СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

URSAPHARM Hylo Dual – Капки за очи 10ml

brands

SKU: URSA-03

955 ден

На залиха
На залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

HYLO-DUAL капки за навлажнување и нега на очи 10ml.

Новиот HYLO DUAL®  се капки за очи со двојно дејство:

-За интензивна лубрикација на суви и иритирани очи
– За стабилизација на липидниот слој од солзниот филм
– За долготрајна превенција од сушење на очите
– Пружаат поддршка за природната бариера против микроорганизми, алергени и иританси
– Содржат ектоин , кој ги смирува воспалителните процеси
– HYLO® DUAL е стерилен раствор за очи без фосфати и конзерванси. Растворот содржи 0,5 mg/ml натриум хијалуронат (0,05%), боратен пуфер, вода и 20 mg/ml ектоин  и е посебно наменет за дневен третман на суви очи кои дополнително се иритирани од алергија.
– Сместен е во специјално патентирано COMOD  пакување од 10 ml кое овозможува растворот да остане стерилен до 6 месеци по отворањето, а воедно и прецизно да се дозираат капките. Секое шишенце содржи 300 капки.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди