СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6241 ПРОИЗВОДИ
Навигација

VICHY Capital Soleil Cell protect UV SPF30 200 ml спреј

brands

SKU: VCHY-218

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени

Опис

Vichy Capital Soleil Cell заштитен UV спреј SPF30:

Ултралесен сончев спреј SPF30 за тело и лице.

Напредната Netlock технологија обезбедува заштита со широк спектар од UVA и UVB зраци во високо течна водена конзистентност која веднаш се апсорбира без да остави бели траги.

Ја зајакнува антиоксидантната одбрана на кожата од штетните слободни радикали со моќта на витаминот Е и пробиотските фракции одгледувани во вулканска вода од Виши.

Хијалуронската киселина го намалува ефектот на сушење на сонцето. Многу водоотпорен и отпорен на песок.

За сите типови на кожа.

Може да се користи на лицето и телото.

Погоден за чувствителна кожа и е дерматолошки тестиран.

Хипоалергично.

Јакото сонце претставува сериозен ризик за здравјето.

Не ги изложувајте доенчињата и малите деца на директна сончева светлина. Не останувајте премногу долго на сонце дури и ако користите крема за сончање бидејќи не обезбедува 100% заштита.

Нанесете го кремот за сончање пред да излезете на сонце.

Нанесете доволна количина за да бидете постојано заштитени, особено ако се потите, останувате во вода или се сушите. Ако користите премалку крема за сончање, заштитата значително ќе се намали.

Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете со многу вода.

Избегнувајте контакт со облека.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди