СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6297 ПРОИЗВОДИ
Навигација

VICHY Capital Soleil Cell protect UV-SPF50+ 200 ml спреј

brands

SKU: VCHY-221

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: VCHY-221 Категорија:

Опис

Јакото сонце претставува сериозен ризик за здравјето.

Не ги изложувајте доенчињата и малите деца на директна сончева светлина.

Не останувајте премногу долго на сонце дури и ако користите крема за сончање бидејќи не обезбедува 100% заштита.

Нанесете го кремот за сончање пред да излезете на сонце.

Нанесете доволна количина за да бидете постојано заштитени, особено ако се потите, останувате во вода или се сушите.

Ако користите премалку крема за сончање, заштитата значително ќе се влоши.

Избегнувајте го пределот околу очите.

Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете со многу вода.

Избегнувајте контакт со облека.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди