СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

VICHY IDEAL SOLEIL Балзам за смирување на опекотини на кожата Нега после сончање 100 ml

brands

SKU: VCHY-99

ден

Нема залиха
Нема залиха
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
Додади во Омилени
SKU: VCHY-99 Категорија: Тагови: ,

Опис

Специјален балзам за смирување на изгореници и 8-часовна хидратација. За мажи и жени со чувствителна кожа на сонце. Неговата хипоалергена формула што не спдржи парабен е тестирана на чувствителна кожа под дерматолошки надзор. Збогатено со минерална термална вода Vichy што смирува, ја зајакнува и обновува кожата. За време на изложеноста на сонце, УВ зраците продираат во епидермисот и ја уништуваат заштитната обвивка на кожата, која постепено ја губи својата витална супстанција.
Vichy лабораториите формулирале балзам за обновување на клетките со екстракт од врба, моќна смирувачка активна состојка и биоразградлив липиден концентрат што ги таргетира оштетените клеточни мембрани.
Чувството на болка и топлина во моментот се намалени а интегритетот на клетките сочуван.
Кожата е моментално смирена и изгорениците исчезнуваат. 8 часовна хидратација.

Дополнителни информации

brands

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди