СИТЕ КАТЕГОРИИ
ВКУПНО 6247 ПРОИЗВОДИ
Навигација

Услови за испорака

Испораката се врши само на територијата на Република Северна Македонија.

Рок на испорака

Откако ја потврдивте нарачката на производите и штом ќе помине периодот на преавторизација на средствата, во рок од 3 работни дена, ќе Ве исконтактира лице од СУПЕР АПТЕКА, задолжено за координирање на испораката на Вашата нарачка. За сите нарачки направени во петок или за време на викендот, лицето ќе Ве исконтактира на почетокот на наредната недела. Работното време на нашиот продавач е од 07:30 часот до 21:00 часот од понеделник до петок, а во сабота од 08:00 часот до  18:00 часот. Од моментот на телефонската потврда на податоците рокот на ипорака е до 5 работни дена. Најчесто времето на испорака е за 3 работни дена.

Превземање на пратки

Курирот ја доставува пратката до одредената адреса на купувачот во периодот од 09:00 до 18:00 часот. Ве молиме во моментот на доставата да обезбедите лице кое ќе биде присутно за подигнување на нарачката на адресата која ја имате приложено. Доколку курирот не успее да Ве пронајде на адресата, тогаш повторно телефонски ќе Ве исконтактираат на бројот кој го имате оставено при креирањето на нарачката и ќе може да се договорите за нов термин на испорака. Доколку и при вториот обид курирот не успее да Ве пронајде тогаш пратката ќе биде вратена кај нас. Откако истата ќе ја добиеме ќе Ве исконтактираме за причината за неподигнување на нарачката, со можност повторно да се договориме за ново испраќање.

Доставата до Вашиот до дом е 150 денари, а за нарачки над 1000 денари доставата е на наш трошок.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Спореди